Reading Time: 2 minutes

Kui sa oled tudeng, kellel kirge semiootika vastu, siis on Hortus Semioticuse blogi sinu jaoks. Oleme peatselt ilmuma hakkav iseseisev ja digitaalne keskkond ning otsime vabatahtlikke, kes jagaksid semiootika kogukonnaga oma teadmisi, küsimusi ja kogemusi. Ootame sisuloojaid ja kirjutajaid alates novembrist 2020 igakuiselt ilmuma hakkava blogi erinevatesse rubriikidesse.

I Tudengite tutvustused

Sõbralik viieminutiline video, milles tudeng tutvustab end rahvusvahelisele semiootikakogukonnale. Tahame, et räägiksite meile oma taustast, uurimishuvidest, väitekirja teemast ning tulevikuootustest. Selle rubriigi eesmärk on tuua nähtavale semiootika olulisim ressurss – inimesed! – sarnaste teemade/vaadete/plaanidega semiootikutele. Video võib teha ka kaastudengeist, kes on huvitatud sellise viieminutilises videos osalemisest.

Küsimused, millele otsitakse vastust Tudengite tutvustustes:


1. Lühike enesetutvustus (nimi / kust sa t/õppekava/hobid)
2. Miks on semiootika mulle oluline?
3. Mis on hetkel selleks motiveerivaks jõuks või tegevusalaks, mis suunab mind õppima/uurima/rakendama semiootikat?
4. Mis on need põhilised küsimused/probleemid, millele üritan semiootika abil vastust/lahendust leida?
5. Lühike lõppsõna, mis kutsub vaatajaid ühendust võtma juhul kui ollakse samadest teemadest huvitatud või kui on antud teemal nõuandeid/näpunäiteid jagada. Networking!

II Semiootikajutud

Didaktiline kirjatükk, mis mõeldud laiemale publikule väljaspool semiootikaosakonda. Selle eesmärk on olla käepäraseks allikaks, mis mõtestab lihtsalt, kuid huvipakkuvalt mõndi põhilisi kontseptsioone, mida semiootikud igapäevaselt kasutavad.

Küsimused, millele otsitakse vastust Semiootikajuttudes:


1. Mis on antud kontsepti (interpretant, semiosfäär, jts) tähendus ning millistele nähtusele see viitab? Sõnastamine, ümbersõnastamine!
2. Millised on need arginäited / -situatsioonid, kus selline objekt/nähtus elu mõjutab? Näiteid, näiteid!
3. Kuidas aitab selle kontsepti mõistmine aru saada semiootikast tervikuna või teatud semiootika suunast. Tähelepanekuid, ideid!
4. Millised on lugemisoovitused neile, kes soovivad antud kontsepti põhjalikumalt käsitleda? Allikad, allikad!

III Semiootiline tööriistakast

Lühike, sisutihe ning praktiline arvustus / ülevaade / sisukokkuvõte erinevatest tudengitele kasulikest tööriistadest. Kaastöös osaleja võib valida järgnevate modaalsuste seast:

  • Raamat / peatükk / artikkel
  • Ajakiri (nt Sign Systems Studies)
  • Tarkvara, programm (nt EndNote)
  • Otsingumootor (nt Library Genesis)
  • Veebipõhised tööriistad / kodulehed (nt The Commens Encyclopedia)
  • Sotsiaalmeedia akadeemikutele (nt Academia.edu)

Küsimused, millele otsitakse vastust Semiootilises tööriistakastis:


1. Kuidas on see materjal / vahend isiklikust kogemusest lähtudes kasulikuks osutunud? Näiteid, näiteid!
2. Kuidas võiks see materjal / vahend olla kasulik teistele, kes uurivad/õpivad semiootikat? Ideed, suunised!
3. Kuidas saab antud materjali / vahendit alla laadida / visualiseerida või sellele ligi pääseda? Lingid, kuvatõmmised!
4. Millised on need praktilised soovitused antud materjali / vahendiga opereerimiseks või selle kasutamiseks / muutmiseks? Juhised, näpunäited!

IV Uudised

Selle kategooria fookus on ülevaadetel, mis käsitlevad semiootikakogukonna jaoks olulisi sündmusi. Kaastöös osaleja võib valida järgnevate seast:

  • Konverents
  • Väitekirja kaitsmine
  • Seminar
  • Näitus
  • Raamatu/ajakirja väljaandmine

Vormiliselt võib kirjatükk olla üldise sissejuhatusega lühike raport, intervjuu või isegi kommentaaridega pildigalerii. Küsimused, millele otsitakse Uudistes vastust on: Kes, mis, kuidas, millal, kus ning miks? Samuti võib töö olla küsimus-vastus vormis.

V Visandid

Visandid on vabamas vormis ja vabama sisuga kirjalikud, visuaalsed või audiovisuaalsed palad, mis lähtuvad huvitavast teemast ja kirjutaja isiklikust stiilist ning võivad katsetada uute ja huvitavate formaatidega. Ootame esseesid, kroonikat, lühijutte või videosid, kunsti, joonistusi, sketše jm. Formaate võib valida näiteks järgnevate hulgast:

  • Essee 
  • Kroonika
  • Lühijutt / video
  • Jupp kunsti / joonistus / maal


KONTAKT:

Kui soovid detailsemat ülevaadet ning juhiseid, siis saada palun e-mail aadressile hortus.blog@semiootika.ee ning teemaks “Blogi kaastöö”

TÄHTAEG:

15. oktoober. Võtame vastu töid inglise, eesti ning hispaania keeles! Tulemas on veel kaastöökutseid, seega palun andke meile teada kui soovite oma mõtteid ka tulevikus jagada ka sel juhul kui esimeseks tähtajaks ei jõua.


[Salvesta PDF]

hortus semioticus

Hortus Semioticus is a peer reviewed online journal of semiotics featuring new generation of semiotic researchers.

Hortus Semioticus on eelretsenseeritav semiootika võrguajakiri, mis on pühendatud uue põlvkonna semiootilistele uurimustele.

HORTUS SEMIOTICUS BLOG

Our blog is a digital resource where everyone passionate about semiotics can share their knowledge, questions and experience on stuff that matters.

Meie blogi on koht, kus semiootikahuvilised saavad vahendada mõtteid ja infot kõigest, mis loeb.